072-3259969
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

נפגעי תאונות דרכים

 
זאב פלסבורג - משרד עורכי דין עוסק בייצוג נפגעי תאונות דרכים, שנגרמו להם נזקי גוף – כנהגים, כנוסעים או כהולכי רגל. ההגדרה של "תאונת דרכים" כוללת בתוכה מספר רב של מקרים, לרבות: תאונה עצמית, תאונה בין רכבים, תאונה בין רוכב אופניים / קורקינט לבין רכב, עלייה / ירידה מרכב, נפילה באוטובוס, דריסה, תאונת פגע וברח, תאונת אופנוע.
 

תביעת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

 
הפיצויים משולמים ומוסדרים במדינת בישראל מתוקף חוק הפלת"ד (חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975). חוק זה מעניק לכל נפגע נזק גוף בתאונת דרכים את הזכות לתבוע את חברת הביטוח, בהתאם לפוליסת "ביטוח חובה" באחריות מוחלטת, כלומר ללא הוכחת אשם / אחריות לתאונה, ולקבל את הפיצוי מחברת הביטוח בהתאם לנזקי הגוף שנגרמו.
 

עצות זהב לנפגעי תאונת דרכים

 
  • רישום פרטים ראשונים – במידה שבתאונה מעורבים רכבים נוספים, יש לקחת פרטים ראשונים: צילום רישיון נהיגה, צילום רישיון רכב וצילום פוליסת ביטוח חובה. בנוסף יש לקחת את פרטי העדים לתאונה.

  • קבלת טיפול רפואי – לאחר התאונה יש לפנות בדחיפות לקבלת טיפול רפואי במיון / במוקד / אצל רופא המשפחה, לפרט כל כאב או מגבלה (גם אם מדובר בכאבים קלים) ולוודא שהכול נכתב ברשומה הרפואית. במידה שמדובר בתאונה בדרך לעבודה, מהעבודה או בעבודה, יש לציין זאת ובנוסף לבקש העתק של הרשומה הרפואית.

  • דיווח למשטרה – יש לגשת לתחנת המשטרה הקרובה ולמלא טופס הודעה על תאונת דרכים. לטופס יש לצרף את הרשומה הרפואית. על הנהג לצרף להודעה רישיון נהיגה, רישיון רכב וצילום תעודת ביטוח חובה.

  • קבלת ייעוץ משפטי – יש לפנות לעורך דין שעוסק בתאונות דרכים, כדי לממש את מלוא הזכויות.
 
 
הייתם מעורבים בתאונת דרכים?
חייגו 072-3259969 בהקדם האפשרי