072-3259969
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

משרד הפנים

 

זאב פלסבורג - משרד עורכי דין מייצג אזרחים שנפגעו מהחלטת משרד הפנים:

 
  • מסורבי כניסה לישראל – מעוכבים בנתב"ג וכניסתם נאסרת בשל חשש להשתקעות בישראל.
  • אזרחי מדינה זרה הנשואים לאזרח/ית ישראלי/ת – משרד הפנים התרשם כי הנישואים פיקטיביים וקבע כי על האזרח הזר לעזוב את ישראל.
 
חשוב להבין כי לשר הפנים יש שיקול דעת רחב בכל הקשור למתן אישורי כניסה לאזרחי מדינה זרה!

 

המשימה: להעמיד את משרד הפנים על טעותו

 
המשימה: להעמיד את משרד הפנים על טעותו וזו משימה קשה ביותר שכן ביקורת על החלטת משרד הפנים מוגדרת כביקורת מנהלית. במילים אחרות, מי שנפגע מהחלטת משרד הפנים לא יסתפק רק בלהוכיח כי משרד הפנים טעה בהחלטתו, אלא יהיה עליו להוכיח כי שיקוליו של משרד הפנים בנסיבות אלה לא היו סבירים.

קשה יותר להוכיח שהשיקולים אינם סבירים, מאשר להוכיח שההחלטה שגויה מיסודה. זאת מפני שרוב בני הזוג שנכשלים בהליך, נכשלים עקב מסקנות עורך ריאיון האישי הנערך במשרד הפנים הקובע כי קיים חשש שהקשר הוא קשר פיקטיבי. מכאן שכל תשובה שגויה של בני הזוג, אוטומטית מחזקת את חשדו של המראיין כי הנשואים פיקטיביים, ולכן ההחלטה לגירוש היא בדרך כלל החלטה סבירה למרות היותה החלטה שגויה.

 

ההליך יקר, ואסור שיהיה מיותר

 
עתירה לבית המשפט כנגד החלטת משרד הפנים כרוכה באגרה. ככלל, על הצד המפסיד מושתות הוצאות משפט לטובת אוצר המדינה – הוצאות בשווי אלפי שקלים!

לכן על בני הזוג לפנות לעורך דין מנוסה, שילווה אותם כבר בשלב הגשת מסמכים למשרד הפנים טרם תחילת ההליך – שכן כניסת אזרח זר למדינת ישראל, שלא לפי הנוהל שנקבע במשרד הפנים, כרוכה פרט להרחקה אזרח הזר מישראל גם בהוצאות כספיות לא מבוטלות.

כדי להתנהל מול משרד הפנים בצורה נכונה ולשפר את סיכוייכם לקבל מעמד חוקי בישראל עליכם לקבל ליווי משפטי כבר מראשית ההליך. זאב פלסבורג - משרד עורכי דין ייצג רבים מנפגעי משרד הפנים וצבר ניסיון עשיר בתחום.

 
 
רוצים לערער על החלטת משרד הפנים?
חייגו 072-3259969 לתיאום פגישה