072-3259969
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ההליך הפלילי

 
זאב פלסבורג - משרד עורכי דין מייצג נאשמים שהסתבכו עם החוק – שהוגש נגדם כתב אישום או שזומנו לחקירה באזהרה במשטרה.

עו"ד פלסבורג צבר ניסיון עשיר בליווי תיקים פליליים כבר בשלב החקירה. יש לזכור כי לחקירה באזהרה יש משמעות משפטית רחבה, העלולה להשפיע על עתידו של התיק הפלילי וזאת מכיוון שאמרותיו של הנחקר באזהרה, עלולות לשמש בסיס עיקרי להרשעתו.
 

גם לנחקרים יש זכויות

 
החוק מקנה לכל נחקר באזהרה זכויות הידועות לכל חוקר אך אינן ידועות לנחקר. אי-ידיעת הזכויות או אי-עמידה עליהן, בשילוב הלחץ הטבעי בו נמצא כל חשוד הנחקר על-ידי חוקר משטרתי מיומן, מביאה את הנחקרים לוותר על זכויותיהם ולגרום לנזק.
 

לא מתחילים בחקירה בלי ייעוץ של עורך דין

 
יש למסור גרסה במשטרה רק לאחר ייעוץ של עורך דין פלילי מנוסה. פגישה עם עורך הדין לפני החקירה תעמיד את הנחקר על זכויותיו ותשפר את סיכוי התיק כולו. חשוב לזכור שגם אם לא הייתה לנחקר הזדמנות להיפגש עם עורך דין לפני החקירה, הרי שזכות זו שמורה לו גם בתחילת החקירה.

כל חקירה באזהרה מתחילה בנוסח קבוע בו החוקר מודיע לנחקר על החשדות שעלו נגדו, ומסביר לנחקר על זכויותיו – שאחת מהן היא הזכות להיוועץ בעורך דין. במידה שהנחקר ביקש להיוועץ בעורך דין, על החוקר להמתין זמן סביר להגעת עורך דין לתחנת משטרה.

אין לזלזל בחשיבותה של זכות זו, שכן החוקר הוא איש מקצוע שעוסק בחקירה חשודים לפרנסתו. במסגרת הכשרתו, החוקר לומד "תרגילי חקירה" שהוגדרו כלגיטימיים ע"י בית המשפט. מטרתן של הטכניקות הינה לדובב את החשוד למסור גרסה ולהודות בביצוע העבירה.

 
 
זומנתם לחקירה?
הובאתם למשטרה בלי לפגוש עורך דין?
צרו קשר 24/7 עם המשרד: 072-3259969