072-3259969
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דיני תעבורה

 
זאב פלסבורג - משרד עורכי דין צבר ניסיון עשיר בייצוג נהגים שהוגש נגדם כתב אישום חמור כמו נהיגה בזמן פסילה, נהיגה בשכרות וגרימת תאונה והשיג תוצאות מיטביות לטובת הלקוח.
 

עבירות תעבורה מתחלקות לשני סוגים לפי רמת חומרתן:

 
  • עבירות ברירת קנס – עבירות ללא משפט הכרוכות בתשלום קנס. אם הנהג אינו מסכים עם הכתוב בדו"ח אותו קיבל, עליו לא לשלם את הקנס, שכן תשלום הקנס מהווה הודאה בביצוע העבירה.
  • עבירות חמורות – בגינן מוגש כתב אישום לבית המשפט לתעבורה.
 
במידה שהנהג מעוניין להישפט, עליו לפנות לבית המשפט לתעבורה בבקשה מתאימה, בתוך מועד הזמן המצוין בגוף הדו"ח – בדרך כלל 90 ימים. לאחר הגשת הבקשה להישפט, מוגש כנגד הנהג כתב אישום ומתנהל הליך משפטי, בו על המדינה להוכיח כי הנהג ביצע את עבירת התעבורה המפורטת בדו"ח.
 

עבירת תעבורה היא עבירה פלילית

 
על בית המשפט לתעבורה חל הדין הפלילי ודיני הראיות. בעבירות תעבורה חמורות, שבגינן המדינה מחליטה מראש להגיש כנגד הנהג כתב אישום, המדינה עותרת לענישה מוחשית – פסילה בפועל ולעיתים גם מאסר. הכול תלוי בחומרת העבירה, בנסיבות ביצוע העבירה ובעברו התעבורתי של הנהג.
 

הצעד הבא: ייעוץ משפטי

 
במידה שהוגש נגדכם כתב אישום, או שאינכם מסכימים לתשלום קנס הגורר נקודות תעבורה, עליכם לפנות לעורך דין לענייני תעבורה. מה שישפר את סיכויכם לבטל את הקנס או להוביל להקלה משמעותית בעונש.
 
 
רוצים להתייצב בפני שופט תעבורה?
חייגו 072-3259969 בהקדם האפשרי